Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Menapozda Ateş Basması Nasıl Tedavi Edilir?

   
Menapozda Ateş Basması Nasıl Tedavi Edilir?
Angina diyor ki;

Ateş basması yüz ve baş bölgesinden başlıyarak , boyun ve göğüse yayılan bazen tüm  vucudu saran  ısı artışıdır. Bazen aşırı terlemeyide getirir.Bilimsel araştırmalar bu sırada vücut ısısında gerçekten artış olduğunu göstermektedir.

Ateş basması bazı kadınlarda günlük hayatı etkiliyecek kadar şiddetli olabilirken, bazılarında hafif hissedilmektedir.Günlük atak sayısıda bazen çok az bazen çok fazla olabilir.Aynı şekilde sürede değişkenlik gösterir.Genellikle  sıkıntılı adet döngüsü yaşıyan kadınlarda menapoza geçişte yaşanan ateş basmaları, menapoza özgü belirtilerdir.Bir iki yıl sürebildiği gibi , beş yıl da devam edebilir ateş basmaları.

Tüm bu ataklar östrojen tedavisiyle kontrolaltına alınıp , düzeltilebilir.Ancak beraberinde ruhsal problemler de varsa başka ilaçlarda tedaviye eklenir.


             Kategori: Kadın Sağlığı | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :1

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Ağrılı Adet Görmenin Nedenleri Nelerdir?
Önceki Konu   Sonraki Konu


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats