Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Kalp Romatizması nedir? Belirtileri Nelerdir? Nedenleri -Tedavisi

   
Kalp Romatizması nedir? Belirtileri Nelerdir? Nedenleri -Tedavisi
birbilsem diyor ki;
Romatizma, iyi tedavi edilmeyecek olursa; kalbin içindeki kapakçıklara yerleşir.Bu kapakçıklardan; en fazla mitral kapakçık etkilenir ve daralıp, sertleşir, büzülür. Daha çok kadınlarda görülen kalp romatizması sonucu ortaya çıkan hastalığa mitral darlığı veya mitral stenoz denir. Hastada nefes darlığı, kuru öksürük, sık sık soğuk alma, morarma, el ve ayaklarda üşüme ve yorgunluk görülür. Tedavinin ilk şartı üzülmemek, her gün bir öncekki günden daha iyi olduğuna inanmak ve doktorun tavsiyelerine uymaktır.

             Kategori: Kalp & Damar Sağlığı | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :492

      
   1- ayhan diyor ki;
kalp kapağında çok az kalınlaşma var vede bazen sol bacagımn diz kapağın ön bölgesinde halsizlik oluyor ben karında ağrı deyilde fenalık hissi ve yukarı bogazıma kadar çıkıp düğümleniyor ve beyınde haff sarhoşluk kalbimdede normalde 120 hızı bazen 90 oluyor ve tansyon 14 8 13 8 1hafta böyle devam ediyor arasrada 19 10 lara çıkıyor vede hafif hareketle bile kalbim annda hızla çalışmaya başlıyor

         25.01.2012 01:55:40 | Beğen | Henüz Beğenen Yok

      
   2- Dr.Sinem diyor ki;
Merhabalar; Kapakçık hastalığının pekçok sebebi vardır. Kapakçık hastalığı doğumsal (konjenital) veya edinsel (ileri yaşlarda ortaya çıkan) olabilir. Bazen kapakçık hastalığının sebebi bilinmeyebilir.
Enfektif endokardit ve romatizmal ateş kalp kapakçık bozukluğu yapan iki yaygın enfeksiyondur.
Tedavi edilmeyen boğaz enfeksiyonları sonucunda gelişebilir. Streptokoklara bağlı olarak gelişen boğaz enfeksiyonlarının penisilin ile tedavisi bu hastalığı önleyebilir.
Hafif bir kalınlaşmadan bahsetmişiniz. Kapakçığın yapısı herhangi bir kaçak veya darlık yapmadığı sürece sıkıntı oluşturmayacaktır. Bu nedenle de düzenli periyotlarla bir kardiyologa kontrol olmanızı tavsiye diyorum. Ayrıca bahsi geçen şikayetleriniz bu duruma bağlı olmayabileceği gibi herhangi bir anksiyete ve demir eksikliği anemisi gibi durumlarda da oluşabilir. Hekiminize başvuru esnasında bu durumlarında araştırılmasını ve değerlendirmeye alınmasını isteyebilirsiniz.Sağlıklı günler.

         25.01.2012 01:55:58 | Beğen | Henüz Beğenen Yok

      
      SAYFALAR >> [1]


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Kalp Krizi nedir? Belirtileri Nelerdir? Nedenleri -Tedavisi
Önceki Konu   Sonraki Konu
Kalp Hastalıkları nedir? Belirtileri Nelerdir? Nedenleri -Tedavisi


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats