Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Torsades de Pointes Nedir?

   
Torsades de Pointes Nedir?
Dr.Sinem diyor ki;

Torsades de Pointes
Değişken amplitüdlü QRS komplekslerinin izoelektrik hattın iki tarafında dans eder biçimde görülmesiyle karakterize, 200-250 vuru/dk hızında bir ventriküler taşikardi tipidir.
Doğumsal olabileceği gibi ciddi bradikardi, potasyum azlığı, klas IA ve bazı klas IC ilaçların kullanılması ile de görülebilir.
Tedavisi: Bu hastaların çoğunda klas IA ve IC ilaçlardan bazılarının kullanılması zaten uzun olan Q-T aralığını daha da uzatarak aritminin kötüleşmesine neden olabilir. Klas IB grubu ilaçlar denenebilir. İntravenöz magnezyum yararlı olabilir. Geçici ventrikül ya da atriyum uyarımı ventrikül taşikardisini durdurabilir. Q-T uzunluğunun nedeni bulunmalı ve mümkün ise tedavi edilmelidir. Q-T normal olduğunda ise standart antiaritmik ilaçlar verilebilir.


             Kategori: Kalp & Damar Sağlığı | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :1493

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Ventrikül Taşikardisi Nedir?
Önceki Konu   Sonraki Konu
Ventrikül fibrilasyonu nedir? Belirtileri Nelerdir? Nedenleri -Tedavisi


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats