Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Cinsel Birleşme

   
Cinsel Birleşme
NetDoktorum diyor ki;
Cinsel Birleşme: Bir dişi ile bir erkeğin cinsel organlarını birleştirerek, erkeğin spermasını kadının yumurtasının bulunduğu yere püskürtmesi ile sonuçlanan birtakım hareketler yapmaları. Bu olayın meydana gelmesini sağlamak için kadın ve erkek üretim organları birbirlerini tamamlayıcı biçimde oluşmuşlardır.

Penis adı verilen erkek üreme organı, süngere benzeyen bir dokuya sahip olup boru biçimindedir. Dölyolu (vajina) adı verilen kadın üreme organı ise, birtakım koşullar altında penisi içine alabilecek duruma gelen bir kılıf biçimindedir.

Erkek cinsel coşku içinde bulunmadığı zaman penis yumuşaktır ve aşağıya doğru sarkar. Erkek cinsel coşku içinde bulunduğu zaman ise penisin süngere benzeyen dokusundaki boşluklar kan ile dolar ve böylece penis sertleşerek dikleşir ve gövde ile hemen hemen tam bir dik açı oluşturacak biçimde öne doğru uzanır. Buna penisin sertleşmesi olayı denir. Penis ancak böyle sert olduğu zaman kadının dölyoluna girebilir.

Cinsel coşku içinde bulunan bir kadında, dölyolunun ağzı şişer ve genişler. Dölyolu ağzının hemen yukarısında bulunan klitoris adlı ufacık organ da cinsel coşku durumunda sertleşir. Kadın ile erkek arasındaki cinsel birleşme genel olarak şu biçimde olur: Kadın bacaklarını iki yana açarak sırt üstü yatar. Erkek onun üzerine uzanır, bacakları kadının bacakları arasında kalır ve gövdesinin ağırlığını kendi dirsekleri ve dizleri üzerine verir. Erkek kalçalarını aşağı doğru indirdiği zaman, sertleşmiş penisinin ucu doğrudan doğruya eşinin dölyolu ağzına değer. Sertleşmiş penis dölyolunun içine doğru itilir. Kadının dölyolu penisi içine alabilmek için boyca ve ence genişleyebilecek niteliktedir. Penisin uzunluğu ve kalınlığı her erkeğe göre değişir.

Penis, kadının dölyoluna girdikten sonra, erkek kalçalarını indirip kaldırarak penisi ileri geri hareket ettirir. Bu hareketler penisin ve özellikle üzerinde çok sayıda duyarlı sinirlerin bulunduğu penis ucunun, dölyolunun oluklu çeperlerine sürtünmesine yol açar. Bir süre sonra sürtünmeler, erkeğin cinsel sistemi ile ilgili birtakım kasların kasılıp gevşemelerine yol açar. Bu kasılıp gevşemeler ise, spermanın penisten dışarı çıkmasını sağlar. Erkekte, meninin gelişi ile birlikte son derece zevk veren birtakım duygular belirir. Tüm gövdeye yayılan bu duygular en çok cinsel organlar çevresinde duyulur. İlk meni fışkırmasından birkaç saniye önce başlayan bu haz duyguları, birinci ile ikinci fışkırma arasında en yüksek haz noktasına erişir ve yavaş yavaş azalarak kas kasılmaları durunca da biter. Bu duygulara verilen bilimsel ad orgazmdır.Halk arasında ise boşalma denir. Kadın da, dölyolu ve dölyatağı çevresindeki kasların kasılıp gevşemeleri ile orgazma ulaşabilir. Ama cinsel uyarıya karşı tepki konusunda kadın ile erkek arasında önemli bir ayrılık vardır. Erkek, meni gelmesi ile son bulan her cinsel birleşmede orgazma ulaşır ama, kadın her cinsel birleşme sonunda orgazma ulaşmayabilir. Cinsel birleşmenin bir de başlangıç bölümü vardır. Bu sırada her iki eş de birbirlerini okşar, sever, öper, birbirlerine tatlı sözler söyler.

Bu başlangıç bölümüne çoğu zaman aşk oyunu adı verilir. Aşk oyunu, kadının cinsel birleşmeden duyacağı zevki de geniş ölçüde artırır. Cinsel yönden, bir kadının boşalabilmesi için, erkekten çok daha uzun bir uyarma süresi gereklidir. Bir erkek, penisi sertleştikten sonra, herhangi bir anda eğer kendisini tutmak için özel bir çaba harcamıyorsa penis ucundaki sinirlerin doğrudan doğruya uyarılması halinde birkaç dakika içinde boşalır. Kadının boşalması için ise klitorisin on, on-beş dakika süreyle doğrudan doğruya uyarılması gerekir.

Eğer erkek, önceden eşinin klitorisini uyarmadan penisini dölyoluna koyarsa, eşinden çok daha önce boşalacaktır. Erkek, kendisini boşaldıktan sonra eşinin de boşalmasını sağlayabilecek hareketlere devam edemez. Bunun birçok nedenleri vardır: Orgazmdan bir iki dakika sonra penis kendiliğinden sertliğini kaybeder; ayrıca orgazmla erkeği cinsel birleşmeye zorlayan cinsel gerilim ortadan kalkmış olduğu için, sevişmeye devam etmek, erkeği ruhsal yönden rahatsız edebilir. Bu nedenlerden ötürü, erkeğin penisi kadının dölyoluna girmezden önce, kadının yeteri kadar uyarılmış ve en geç birkaç dakika içinde boşalabilecek duruma gelmiş olması gereklidir.


             Kategori: Cinsel Sağlık | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :1499

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Cinsel Birleşme Sırasında Bedende Neler Olur ?
Önceki Konu   Sonraki Konu
Cinsi Temas, Kopuiasyon, Koitus - Cinsel Birleşme


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats