Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

  Ana Sayfa     Doktora Sor     Sağlık Arşivi     Sitene Ekle    İletişim   
Maxi L-Carnitine Nedir? Faydaları Nelerdir?

   
Maxi L-Carnitine Nedir? Faydaları Nelerdir?
Dr.Mehtap diyor ki;

Maxi L-Carnitine Nedir? Faydaları Nelerdir?
Yağların enerjiye çevrilmesi için gereklidir.

Araştırmalar L-Carnitine'in vücutta depolanan yağların enerjiye çevrilmesinde önemli rol oynadığım, hipogliseminin kontrolüne yardımcı olduğunu, kalbi güçlendirdiğini ve kalp krizi riskini azalttığım göstermektedir. L-Carnitine vücutta iki esansiyel amino asit olan L-Iysine ve L-methionine'den sentezlenir ve bu işlem sırasında vücutta yeterli miktarda C, B3, B6 vitaminleri ve demir bulunmalıdır.
L-Carnitine'in en önemli görevi büyük yağ moleküllerinin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olmasıdır. L-Carnitine yetersizliğinde yağın büyük bir kısmı yakılamaz ve hücrede birikir yada trigliserit ve yağ olarak kan dolaşımına katılır. Düzenli egzersiz programları nda, L-Carnitine takviyesi yapılmasıyla daha fazla yağın enerjiye dönüşmesi mümkündür.
L-Carnitine kalp için koruyucudur, yapılan çalışmalarda kalp hastalarının egzersiz dayanıklılığım arttırdığı ve süresin! uzattığı bulunmuştur.
L-Carnitine bunun yanında vücutta nitrogliserin birikimini ve kalp krizi riskini de azaltır.

L-Carnitine'in besin kaynakları et ve süt ürünleridir. Sebze, meyva ve tahıllarda bulunmaz ya da çok az miktarlarda bulunur. Bu nedenle vejeteryanlar için önemli bir takviyedir. Her Solgar Maxi L-Carnitine tabletinde 500 mg L-Carnitine bulunur.

Not: L-Carnitine hızlı nem çekici özelliğe sahip bir maddedir. Ürün açıldıktan sonra bekletilmeden kullanılması önerilir.

Kullanım önerisi: Günde 1-2 tablet, egzersiz programlarından ve yemeklerden önce.


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :183

      
   


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.
   SAYFALAR >>
RSS   SiteMap
      Ana Sayfa       Sağlık Danışma Hattı       Doktor       Hastalık       Sağlık       Sitene Sağlık Köşesi Ekle       Öksürük       Mide Bulantısı       Güzellik
      Tahlil Sonuçları       Kaplıcalar       Cinsel       Hafta Hafta Hamilelik       Bebeklerde Ek Gıda       Cinsellik       Egzersiz       Ağız Diş       Bebek Gelişimi
      Cinsel İlişki       Bebek Beslenmesi       Allerji       Akne       Tıp Terimleri       Hepatit       Diyet       Kanser       Saç Bakımı       Şifalı Bitkiler
      Şifalı Taşlar       Kalp       Böbrek       Mide       Karaciğer       Prostat       Anemi       Kansızlık       Vitamin       Tansiyon       Beyin       Aft

      Tavsiye Linkler

      Sizin Siteniz       Sizin Siteniz       Sizin Siteniz       Sizin Siteniz      

İletişim: info@netdoktorum.com
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats