Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Ginseng (Siberian) Nedir? Faydaları Nelerdir?

   
Ginseng (Siberian) Nedir? Faydaları Nelerdir?
Dr.Mehtap diyor ki;

Ginseng (Siberian) Nedir? Faydaları Nelerdir?
Sibirya Ginseng'i, kışın yapraklarım döken yaban çalısı türünde bir bitkidir. Çin'de 2000 yıldır koruyucu ve tonik olarak kullanılır. Sibirya Ginseng'inin bünyeyi güçlendirdiği ve performansı arttırdığı 1950'li yıllardan sonraki çalışmalarla ortaya çıkarılmıştır. Birçok klinik deney, aktif madde olan eleutherositlerin adapte edici özellikleri sayesinde, insanların stresle daha iyi başa çıkmalarım sağladığım göstermiştir.
Sibirya Ginseng'inin toksik seviyesini belirlemek için yapılan bir deneyde, 320 gün boyunca farelerin içme sularına iki günde bir yüksek dozda Sibirya Ginseng'i katılmıştır. Sibirya Ginseng'i verilen fareler ortalama 799 gün yaşarken, diğerlerinin 659 gün yaşadıkları görülmüştür.

Sibirya Ginseng'inin diğer bir yönü de yaşamı uzatırken üretkenliğin artmasına da yardımcı olmasıdır. insanlar üzerinde yapılan çalışmalar:

Rusya'da bir araba fabrikasında 1200 sürücü üzerinde bir araştırma yapılmış; sallantıdan, egzos gazından, yüksek sıcaklık değişimlerinden, stres ve duygusal gerginlik içinde olan bu insanlardan Sibirya Ginseng'i alan grupta hastalanma olaylarında %20 azalma görülmüştür. Yine Rusya'da yapılan başka bir araştırmada telgraf operatörleri kullanılmış; günde 2 gram Sibirya Ginseng'i verildikten sonra çalışanların hata yüzdesi %31 azalmıştır. Bu deneydeki insanlarda stres azalmış, dayanıklılık artmış ve performans yükselmiştir.

Kullanım önerisi: Günde 1-2 kapsül, yemeklerden önce veya sonra alınabilir.


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :351

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Gentle İron Nedir? Faydaları Nelerdir?
Önceki Konu   Sonraki Konu
Ginkgo Biloba Leaf Extract (SFP) Nedir? Faydaları Nelerdir?


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats