Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Evening Primrose Oil Nedir? Faydaları Nelerdir?

   
Evening Primrose Oil Nedir? Faydaları Nelerdir?
Dr.Mehtap diyor ki;

Evening Primrose Oil Nedir? Faydaları Nelerdir?
Menstürasyon ve menopoz sorunlarına karşı esansiyel yağ asidi olarak kullanılır.

Evening Primrose Oil, Oenothera biennis bitkisinin tohumlarından elde edilen yağdır. Esansiyel yağ asitlerinden (EFA) Omega-6 yağ asidi olan Gama-linolenik asitin (GLA) en zengin doğal kaynaklarından birisidir. EFA'lar vücutta tüm membranların temel bileşenlerindendir. Tüm dokuların yapışma girerler, özellikle beyinde fazla miktarda bulunurlar.
Evening Primrose yağındaki GLA, vücutta önemli anti-inflamatuar etkisi olan prostoglandine dönüşür. Ek olarak hücre membranının önemli bir bileşenidir. Yapılan çalışmalarda egzemanın neden olduğu tahrişi azalttığı bulunmuştur, ayrıca PMS ağrılarını ve mensturel krampları azalttığı için ağrılı mensturasyon dönemlerinde kullanılır. Menopoz semptomlarına karşıda yardımcıdır. Evening Primrose Oil'in GLA absorbsiyonunu arttırmak için yemeklerle beraber alınması tavsiye edilmektedir.
Kullanım önerisi: Günde1-3 kapsül, tercihen yemeklerden sonra.


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :842

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Ester C Plus 500 mg Nedir? Faydaları Nelerdir?
Önceki Konu   Sonraki Konu
Feverfew Nedir? Faydaları Nelerdir?


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats