Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
İç Sıkıntısı, İç Sıkıntısı Belirtileri Tedavisi Nedenleri

   
İç Sıkıntısı, İç Sıkıntısı Belirtileri Tedavisi Nedenleri
Dr.Mehtap diyor ki;
İç Sıkıntısı, İç Sıkıntısı Belirtileri -Tedavisi - Nedenleri
İç sıkıntısı, kişinin kendisini sürekli endişeli, kaygılı, mutsuz, her an kötü bir şey olacakmış gibi hissetmesi, umutsuz ruh hali yaşaması durumu olarak tanımlanabilir. İç sıkıntısı kişiye zamanla kalp çarpıntısı, kalp ağrısı, kalp sıkışması gibi fiziksel sorunlar yaşatabilir. Bu tür sorunlar yaşaması kişide sindirim bozuklukları, solunum hızlanması veya yavaşlaması, astım krizleri, kramplar gibi sağlık sorunlarını da tetikleyebilir. Var olan bu şikâyetlerde kesin net tanıyı koyabilmek için elektrokardiyografi ve radyografi gibi araştırmalardan sonra organik bir hastalık olup olmadığı saptanabilir.
Kişinin yaşadığı iç sıkıntısı, anksiyete bozukluğu olarak da tanımlanabilmektedir. Sebebi bulunamayan iç sıkıntısı, bunaltı şikâyetleri psikiyatri uzmanlarına en çok başvurulan şikayet durumlarından biridir.
Her bir bireyin hayatı boyunca iç sıkıntısı, anksiyete bozukluğu yaşama ihtimali yüzde yirmi beş oranındadır. İç sıkıntısı, anksiyete bozuklukları kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Zira kişi iç sıkıntısı anksiyete bozukluğu ile başa çıkamadığında alkol gibi türlü bağımlılıklara kapılabilir ve buda durumu daha içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. İç sıkıntısı, anksiyete bozukluğu durumlarında kesinlikle doktora gidilmeli ve gerekli tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

             Kategori: Akıl Ruh Sağlığı | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :674

      
   1- durgun01 diyor ki;
Hocam benim içimde devamlı suçluluk duygusu var işlediğim bir günahtan dolayı her an aklımdan çıkmıyor artık kafayı yemek üzereyim tedavisi mümkün mü ? Saplantı haline geldi bu durum bende ölümü ister oldum ?

         20.07.2012 09:51:07 | Beğen | Henüz Beğenen Yok

      
   2- xonic diyor ki;
benherhangi bişiyi önemsiz bişi olsa bile kafama takıyorum ve canımı normal olarak sıkıyo anıniden hiçbişi yokken canım sıkıla biliyo neden??

         02.10.2012 00:17:09 | Beğen | Henüz Beğenen Yok

      
   3- Dr.Sinem diyor ki;
Merhabalar; Sayın üyelerimiz; bahsetmiş olduğunuz durum anksiyete ile ilgili olabilir. Lütfen hekiminize başvurarak profesyonel bir yardım alınız. Sağlıklı günler.

         09.10.2012 23:55:14 | Beğen | Henüz Beğenen Yok

      
      SAYFALAR >> [1]


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Angina Pektoris Nedir? Nedenleri -Belirtileri -Tedavisi
Önceki Konu   Sonraki Konu
Atriyal fibrilasyon nedir? Nedenleri -Belitileri-Tedavisi


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats