Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

  Ana Sayfa     Doktora Sor     Sağlık Arşivi     Sitene Ekle    İletişim   
Luteinizan Hormon (LH) Nedir? Yüksekliği - Düşüklüğü

   
Luteinizan Hormon (LH) Nedir? Yüksekliği - Düşüklüğü
Dr.Ercan diyor ki;

Luteinizan Hormon (LH) Nedir? Yüksekliği - Düşüklüğü
Ön hipofizden salgılanan bir hormondur. FSH ile birlikte gonadların büyümesi ve fonksiyon görmesini uyarır ve düzenler. Kadınlarda FSH ile mens siklusunu (döngüsünü) düzenler. Erkeklerde testosteron salgılanmasını sağlar. LH ölçümü, hipotalamus, hipofiz ve gonodal sistemin değerlendirilmesinde kullanılır.
Özellikle primer ve sekonder over yetmezliğinin ayırıcı tanısında kıymetlidir.
Kan düzeyinin arttığı durumlar; primer gonad yetmezliği, polikistik over sendromu, postmenapoz, gonadotropin sentezleyen pituiter tümörler.
Kan düzeyinin azaldığı durumlar; Anterior pitüiter hipofonksiyon, Kallman sendromu, hipotalamik hastalıklar, izole LH eksikliği, anoreksia nervoza, malnutrisyon, şiddetli hastalıklar.

Referans Değerler:   
Erkekler:
Puberte öncesi: <1 IU/L
Erişkinler: 1-9 IU/L

Kadınlar:
Puberte öncesi: <1 IU/L
Folliküler faz: 1-18 IU/L
Midsiklus: 20-80 IU/L
Luteal: 0.5-18 IU/L
Postmenapoz: 12-55 IU/L
 

 


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :534

      
   


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.
1- semih44 diyor ki;
23 yaşındayım ve sakalım çıkmıyor minoxil ve badem yağı denedim ama bi faydası olmadı sadece çene altında ve bıyık kısmında seyrek olarak çıkıyor yanak kısımlarında ise sarı tüyler var ne yapmam gerekiyor?

         12.08.2013 10:31:01 | Beğen | Henüz Beğenen Yok

      
      SAYFALAR >> [1]
RSS   SiteMap
      Ana Sayfa       Sağlık Danışma Hattı       Doktor       Hastalık       Sağlık       Sitene Sağlık Köşesi Ekle       Öksürük       Mide Bulantısı       Güzellik
      Tahlil Sonuçları       Kaplıcalar       Cinsel       Hafta Hafta Hamilelik       Bebeklerde Ek Gıda       Cinsellik       Egzersiz       Ağız Diş       Bebek Gelişimi
      Cinsel İlişki       Bebek Beslenmesi       Allerji       Akne       Tıp Terimleri       Hepatit       Diyet       Kanser       Saç Bakımı       Şifalı Bitkiler
      Şifalı Taşlar       Kalp       Böbrek       Mide       Karaciğer       Prostat       Anemi       Kansızlık       Vitamin       Tansiyon       Beyin       Aft

      Tavsiye Linkler

      Sizin Siteniz       Sizin Siteniz       Sizin Siteniz       Sizin Siteniz      

İletişim: info@netdoktorum.com
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats