Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Hamilelikte hangi balıkları tüketmeli

   
Hamilelikte hangi balıkları tüketmeli
Angina diyor ki;

Hamilelikte hangi balıkları tüketmeli
Hamilelikte balık tüketiminin hem bebek hem de anne sağlığı açısından çok önemli olduğu biliniyor.
Balık kaliteli protein içerir ve vitamin-mineral içeriği dışında vücutta üretilemeyen Omega 3 yağlarından zengindir. Bu nedenle üreme, büyüme ve gelişmenin olduğu hayatın her aşamasında fiziksel ve bilişsel beceriler için elzemdir.
Hamilelikte haftada iki kez balık tüketilmesi yeterli olacaktır. Bu dönemde civadan fakir balıklar tercih edilmelidir. Bu nedenle hamileler; diyet ton balığı, somon balığı, kedibalığını (yayın balığı) güvenle tüketebilirler. Uskumru, sardalye, hamsi, somon ve ton balığı da ülkemizde kolaylıkla bulunabilen balıklardandır. Ancak hamilelik süresince çiğ balık ve katkılı konserveleri tüketmemenizi önerdiğimiz için bu balıkların pişmiş olarak tercih edilmesi gerekir.
Kılıç balığı ve kral uskumru gibi büyük balıklar civadan zengindir. Hamilelikte tüketilmemelidir.Civa hamilelikte kan dolaşımında birikerek bebeğin beyni, sinir sistemi ve gelişimi için tehdit edicidir.


             Kategori: Gebelik & Doğum | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :797

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Yenidoğan sünneti; Erken sünnetin faydaları
Önceki Konu   Sonraki Konu
Çocuğu Mama sandalyesine nasıl alıştırmalı?


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats