Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Böbrek Ağrısı- Böbrek Ağrısı Nedenleri, Böbrekler Neden Ağrır, Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer, Tedavisi

   
Böbrek Ağrısı- Böbrek Ağrısı Nedenleri, Böbrekler Neden Ağrır, Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer, Tedavisi
Angina diyor ki;

Böbreklerimiz kaburgalarımızın hemen altında karın boşluğumuzun yanlarında bulunan fasulye biçimindeki organlarımızdır. Bu organlarımız kanda bulunan zararlı atıkları süzmekle görevlidir. Böbreklerimiz bu süzme görevinden dolayı veya diğer sebeplerden dolayı sağlığını kaybeder ve gerçekten ızdırap veren ciddi ağrılara neden olabilirler

Böbrek Ağrısı nedir:
Kaburgaların hemen altından karın yan duvarları civarında başlar, duruma göre kasıklara kadar yayılan bu ağrılar bazen de başladığı yerde karın ortalarına doğru yayılım gösterir. Aniden başlayan ağrılar sızlama şeklinde devam edebilir.
Böbrek Ağrıları nedenleri :
Böbrekte kum varlığından,
Böbrekte taş varlığından,
Böbrek iltihabından, 
İdrar kanallarının iltihaplanmasından kaynaklanabilmektedir.
Böbrek Ağrılarından kurtulmanın yolları ve tedavisi : Öncelikle bol su içmeniz gerektiğini vurgulamalıyız, diğer yandan böbreklerin ve özellikle ayakların sıcak tutulması gerektiğini bilmelisiniz. Diğer yandan gerçek limondan yapılmış taze limonata böbreklerde taş oluşumunu engeller ve böbrek ağrılarını giderir. Böbreklerinizin olduğu bölgelere sıcak su torbaları uygulamakta her zaman faydalıdır.

UYARI :
Bazı vakalarda böbrek ağrısı diğer ağrılarla karıştırılır. Böbrek ağrısı kaburgaların sağ ve sol altından başlayarak kasıklara doğru yayılır. Böbrek ağrıları, ağrı çeken kişinin duruşunu değiştirmesinden etkilenmez(artmaz veya azalmaz) Bazı durumlarda böbrek ağrılarına titreme, üşüme, bulantı gibi semptomlar eşlik edebilir.
Kişinin duruşunu pozisyonunu değiştirdiğinde artan veya azalan ağrılar genelde sinir sıkışmalarıyla açıklanır ve bu ağrılar hastalar tarafından böbrek ağrısıyla karıştırılır.


             Kategori: Üriner Sistem | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :4

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Deri Hastalıkları Nelerdir?
Önceki Konu   Sonraki Konu
Bulantı ve Kusma Nedenleri, Bulantı ve Kusmaya Ne İyi Gelir, Tedavisi


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats