Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
Albumin Nedir? - Yüksekliği - Düşüklüğü

   
Albumin Nedir? - Yüksekliği - Düşüklüğü
Dr.Ercan diyor ki;

Albumin Nedir? - Yüksekliği - Düşüklüğü
Albumin; metalleri, iyonları, yağ asitlerini, aminoasitleri, metabolitleri, enzimleri, hormonları ve ilaçları bağlayan ve onkotik basıncı sağlayan en önemli serum proteinidir. Serum albumininin yarı ömrü 17-26 gündür ve karaciğerde sentezlenir. Normalde az miktarda albumin, dışkı ve idrarla atılır, karaciğerde katabolize olur. Albumin, total proteinin yaklaşık %45-55'ini meydana getirir. Albumin/globulin oranı 1-2,5 arasında bulunur.

Normal Değerleri: 3,8-5,4 g/dl
Albuminin arttığı durumlar: Nadiren serum albumini artar. Artması spesifik bir hastalıktan değil, dehidratasyona bağlı olabilir.

Albumininin azaldığı durumlar: Malabsorbsiyon, Hipergamaglobilünemi, Analbüminemi, Karaciğer toksinlerine bağlı, Malnütrisyon, açlık, aminoasit eksikliği, Karaciğer sirozu, Malign hastalıklar, Hipotiroidi, Alkol, Sepsisler, Miyokard enfarktüsü, Cerrahi ya da travma sonrası, Yanıklar, Nefrotik sendrom, Romatoid artrit, Protein kaybettiren enteropatiler, Kronik enfeksiyonlar, Eklampsi


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :1

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Aldosteron Nedir? - Yüksekliği - Düşüklüğü
Önceki Konu   Sonraki Konu
Alanin Aminotransferaz (ALT) / SGPT Nedir? - Yüksekliği - Düşüklüğü


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats