Cinsel Birleşme Ve Cinsel Birleşme Pozisyonları
Cinsel Birleşme Ve Cinsel Birleşme Pozisyonları

Cinsel Birleşme Ve Cinsel Birleşme Pozisyonları:
Cinsel birleşme sıklığı ve çeşitli birleşme biçimleri konusunda birçok kitap yayınlanmıştır. Cinsel ya da müstehcen edebiyat, az çok ciddi cinsel bilim el kitapları, bir kısmı gerçeğe uygun bir kısmı ise gerçeğe aykırı bilginin, milyonlarca kişi tarafından üzerinde düşünülmeden kabul edilmesine yol açmıştır. Bilindiği gibi, insanın cinsel etkinliği öyle çeşitlilikler gösterir ki bu konuda tek bir ölçü kabul etmek olanağı yoktur. Cinsel birleşmenin sıklığı konusunda, bazı çiftlerin günde bir, hatta daha çok cinsel birleşmede bulundukları bilinmektedir. Bazıları ise haftada bir birleşmeyi normal sayarlar. Birleşme sıklığı birçok kişisel ve toplumsal etkene bağlıdır.Örneğin iki eşten biri cinsel etkinlikte bir güçsüzlük ya da bir aşırılık gösterebilir. Zorluklarla karşılaşan çiftler bazen anlaşmazlıklarının nedenlerini birlikte gözden geçirerek sorunlarına kendileri çözüm bulurlar. Eşlerin birbirine alışması cinsel birleşmeye olan ilgiyi azaltabilir. Bu nedenle evli kişiler çoğu zaman birleşme duruşlarını değiştirmeyi denerler. Yeni doyum kaynaklarının aranması ve o zamana kadar bilinmeyen heyecanların keşfiyle meydana gelen uyarı çiftin mutluluğu açısından olumlu sonuçlar getirebilmektedir. Cinsel birleşme duruşları üstüne yazılmış en eksiksiz yapıt kuşkusuz, Kamasutra’dır. Bu yapıtta çeşitli duruş biçimleri ele alınır. Kitapta işi cambazlığa kadar vardıran cinsel birleşme duruşları anlatılır; ancak bunların çoğunun uygulanması olanaksızdır. Zor hareketleri gerektirenler bir yana bırakılırsa, cinsel birleşme duruşları altı temel duruşa indirgenebilir. Çiftler kendi cinsel gerekliliklerine uygun olarak bu duruşlarda özel değişiklikler yapabilirler.
* Yüz yüze duruşta, erkek sırt üstü yatmış olan kadının üzerinde yer alır. Bu durumda kadın bacaklarını birbirinden hafifçe ayırır ya da dizlerini eşinin omuzlarına dayanacak kadar yukarı kaldırır. Erkek dizlerine ve dirseklerine dayanarak hareket eder. Çok kullanılan bu duruş penisin dölyoluna kolayca girmesini sağlar ve vücutların daha doyurucu bir ilişkide bulunmasına yardım eder. Ayrıca bu duruşta, eşler birbirine duygu sal davranışlarda bulunma, birbirini ağız yoluyla uyarma olanağını da bulurlar. Erkek hareketlerinde serbesttir.Cinsel doyum noktasını kollayarak hareketlerini hızlandırır ya da yavaşlatır.
* Yüz yüze ters duruşta, kadın sırtüstü uzanmış olan erkeğin üstüne bacaklarını açarak ata biner gibi yerleşir ve dölyoluna kolayca girebilmesi için penise eliyle yardım eder. Daha sonra erkeğin üzerine uzanabilir,dizlerini bükerek oturabilir ya da kollarına dayanarak bacakla­rını uzatabilir. Erkek sırtüstü uzanmış durumda kalır, bacaklarını eşinin bacaklarını sararak kavuşturur, ya da dirseklerine dayanarak doğrulabilir.
* Arkadan yaklaşmada, erkek kadını arkasından sımsıkı sarar ve penisini dölyoluna sokar. Kadın baldırlarını erkeğinkilere sımsıkı dayayarak, erkeğin hareketlerini kolaylaştırabilir. Bu duruş çok değişik biçimlerde uygulanabilir, örneğin erkek yatar durum alır ve kadın sırtını dönerek onun üzerine oturur. Bunun gibi, kadın önkollarına dayanarak dizleri üzerinde yatağa çömelebilir ya da yüzükoyun uzanabilir, erkek de onun üzerine diz çöker. Son olarak da erkek yatağın kenarına ya da bir sandalye üzerine oturur, kadın da sırtını dönerek onun dizleri üzerine oturur. Bu duruş ilerlemiş gebelik durumlarında uygulanır.
* Önden yan duruşta, iki eşin bacakları birbirine geçer. Eğer etkinliği erkek alırsa, kadının biraz altına yerleşir; eğer tersine, kadın etkin durumda olmak isterse erkeğin biraz üzerinde yer alır. Eşlerin birbirini bütünleyici rol aldığı bu duruş kadına duygusal yönden güven sağlar. İki eşten hiçbiri öbürüne egemen olmaz.
* Önden oturma duruşunda, kadın yatağın kenarında ya da bir sandalyede oturmakta olan erkeğin kucağına oturur Böylece yüz yüze birbirlerine sımsıkı sarılırlar. Kadın erkeğin kucağına yan olarak da oturabilir; bu durumda eşlerden her birinin bacakları kapalıdır ve ayaklar yerdedir. Bu duruşta düzenli hareketlerin tekrarı oldukça kolaydır.
*Ayakta duruşta, erkek kadının önünde ya da arkasında yer alır. Erkek kadının arkasında durursa, kadın biraz öne doğru eğilerek cinsel birleşmeyi kolaylaştırabilir.
Dölyolu dışı birleşme, gebeliği önlemek ya da sadece cinsel ilişkilere bir yenilik getirmek amacıyla uygulanır. Örneğin baldırlar arası cinsel birleşmede, kadın baldırlarını birbirine sımsıkı yapıştırır, erkek de penisini kadının üreme organına değecek biçimde baldırların arasına sokar. Penisin küçük dudaklara ve klitorise sürtünmesi çoğu kadınlarda cinsel doyuma yol açar. Eğer bu tür birleşmeye gebeliği önlemek amacıyla başvurulursa, kadının erkeğin boşalmasından sonra dölyoluna meni sızmasını önlemek için üreme organını yıkaması gerekir. Erkeğin penisini kadının sıkıca birleştirdiği göğüsleri arasına sokarak sürtebileceği bir cinsel ilişki türü de düşünülebilir.

             Kategori: Cinsel Sağlık | | Okunma :80

      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com

     Web Stats