Maxi L-Carnitine Nedir? Faydaları Nelerdir?
Maxi L-Carnitine Nedir? Faydaları Nelerdir?

Maxi L-Carnitine Nedir? Faydaları Nelerdir?
Yağların enerjiye çevrilmesi için gereklidir.

Araştırmalar L-Carnitine'in vücutta depolanan yağların enerjiye çevrilmesinde önemli rol oynadığım, hipogliseminin kontrolüne yardımcı olduğunu, kalbi güçlendirdiğini ve kalp krizi riskini azalttığım göstermektedir. L-Carnitine vücutta iki esansiyel amino asit olan L-Iysine ve L-methionine'den sentezlenir ve bu işlem sırasında vücutta yeterli miktarda C, B3, B6 vitaminleri ve demir bulunmalıdır.
L-Carnitine'in en önemli görevi büyük yağ moleküllerinin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olmasıdır. L-Carnitine yetersizliğinde yağın büyük bir kısmı yakılamaz ve hücrede birikir yada trigliserit ve yağ olarak kan dolaşımına katılır. Düzenli egzersiz programları nda, L-Carnitine takviyesi yapılmasıyla daha fazla yağın enerjiye dönüşmesi mümkündür.
L-Carnitine kalp için koruyucudur, yapılan çalışmalarda kalp hastalarının egzersiz dayanıklılığım arttırdığı ve süresin! uzattığı bulunmuştur.
L-Carnitine bunun yanında vücutta nitrogliserin birikimini ve kalp krizi riskini de azaltır.

L-Carnitine'in besin kaynakları et ve süt ürünleridir. Sebze, meyva ve tahıllarda bulunmaz ya da çok az miktarlarda bulunur. Bu nedenle vejeteryanlar için önemli bir takviyedir. Her Solgar Maxi L-Carnitine tabletinde 500 mg L-Carnitine bulunur.

Not: L-Carnitine hızlı nem çekici özelliğe sahip bir maddedir. Ürün açıldıktan sonra bekletilmeden kullanılması önerilir.

Kullanım önerisi: Günde 1-2 tablet, egzersiz programlarından ve yemeklerden önce.


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Okunma :26

      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com

     Web Stats