Evening Primrose Oil Nedir? Faydaları Nelerdir?
Evening Primrose Oil Nedir? Faydaları Nelerdir?

Evening Primrose Oil Nedir? Faydaları Nelerdir?
Menstürasyon ve menopoz sorunlarına karşı esansiyel yağ asidi olarak kullanılır.

Evening Primrose Oil, Oenothera biennis bitkisinin tohumlarından elde edilen yağdır. Esansiyel yağ asitlerinden (EFA) Omega-6 yağ asidi olan Gama-linolenik asitin (GLA) en zengin doğal kaynaklarından birisidir. EFA'lar vücutta tüm membranların temel bileşenlerindendir. Tüm dokuların yapışma girerler, özellikle beyinde fazla miktarda bulunurlar.
Evening Primrose yağındaki GLA, vücutta önemli anti-inflamatuar etkisi olan prostoglandine dönüşür. Ek olarak hücre membranının önemli bir bileşenidir. Yapılan çalışmalarda egzemanın neden olduğu tahrişi azalttığı bulunmuştur, ayrıca PMS ağrılarını ve mensturel krampları azalttığı için ağrılı mensturasyon dönemlerinde kullanılır. Menopoz semptomlarına karşıda yardımcıdır. Evening Primrose Oil'in GLA absorbsiyonunu arttırmak için yemeklerle beraber alınması tavsiye edilmektedir.
Kullanım önerisi: Günde1-3 kapsül, tercihen yemeklerden sonra.


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Okunma :46

      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com

     Web Stats