Chromium Picolinate Nedir? Faydaları Nelerdir?
Chromium Picolinate Nedir? Faydaları Nelerdir?

Chromium Picolinate Nedir? Faydaları Nelerdir?
Fazla kilo, halsizlik ve kan şekeri dengesi için kullanılır.

Günümüzde birçok insan vücutlarındaki krom eksikliği nedeniyle halsizlik, fazla kilo gibi sorunlar yaşamaktadırlar. Krom eksikliği aynı zamanda kalp ve şeker hastalıklarına katkıda bulunur. Krom sağlık açısından önemli olup, günümüzün beslenme alışkanlıklarıyla yeterli miktarlarda alınamayabilir. Daha da kötüsü fazla şeker, tüketilen sınırlı miktardaki kromun vücut tarafından daha çok kullanımına sebep olur.

Biyolojik olarak aktif olan krom, önemli bir insülin kofaktörüdür. insülin hormonu, açlık kontrolüne, enerji üretimini ayarlamaya, yağın yakılmasına, kas oluşumuna ve kolesterol kullanımına yardımcı olur. insülin, besinlerin ve diğer önemli bileşiklerin vücut hücrelerinin duvarlarından geçişini kontrol eder. Eğer hücrelere yeteri kadar yakıt (kan şekeri) girmezse, yeterli enerji üretilemez. Eğer kan şekeri enerji olarak yakılamazsa, yağa dönüştürülür ve yağ hücrelerinde depolanır. Ayrıca yeteri kadar aminoasit hücrelere giremezse, ne kadar egzersiz yaparsanız yapın kaslar inşa edilemez.

Güvenli ve etkin krom takviyesi genel krom eksikliğini düzeltebilir. Bu krom takviyesi, spor yapılarak oluşan kilo kaybına ve kas yapımına yardımcı olabilir, kolesterolü dengeleyebilir ve kan şekerini optimize eder. Kuzey Carolina Üniversitesinden Dr. John Roeback günde 600 mcg krom alımının HDL (iyi huylu lipoprotein) seviyesini %16 oranında yükselttiğini rapor etmiştir.

Kullanım önerisi: Günde 1-3 kapsül, tercihen yemeklerden sonra.


             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Okunma :23

      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com

     Web Stats