İç Sıkıntısı, İç Sıkıntısı Belirtileri Tedavisi Nedenleri
İç Sıkıntısı, İç Sıkıntısı Belirtileri Tedavisi Nedenleri

İç Sıkıntısı, İç Sıkıntısı Belirtileri -Tedavisi - Nedenleri
İç sıkıntısı, kişinin kendisini sürekli endişeli, kaygılı, mutsuz, her an kötü bir şey olacakmış gibi hissetmesi, umutsuz ruh hali yaşaması durumu olarak tanımlanabilir. İç sıkıntısı kişiye zamanla kalp çarpıntısı, kalp ağrısı, kalp sıkışması gibi fiziksel sorunlar yaşatabilir. Bu tür sorunlar yaşaması kişide sindirim bozuklukları, solunum hızlanması veya yavaşlaması, astım krizleri, kramplar gibi sağlık sorunlarını da tetikleyebilir. Var olan bu şikâyetlerde kesin net tanıyı koyabilmek için elektrokardiyografi ve radyografi gibi araştırmalardan sonra organik bir hastalık olup olmadığı saptanabilir.
Kişinin yaşadığı iç sıkıntısı, anksiyete bozukluğu olarak da tanımlanabilmektedir. Sebebi bulunamayan iç sıkıntısı, bunaltı şikâyetleri psikiyatri uzmanlarına en çok başvurulan şikayet durumlarından biridir.
Her bir bireyin hayatı boyunca iç sıkıntısı, anksiyete bozukluğu yaşama ihtimali yüzde yirmi beş oranındadır. İç sıkıntısı, anksiyete bozuklukları kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir sorundur. Zira kişi iç sıkıntısı anksiyete bozukluğu ile başa çıkamadığında alkol gibi türlü bağımlılıklara kapılabilir ve buda durumu daha içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. İç sıkıntısı, anksiyete bozukluğu durumlarında kesinlikle doktora gidilmeli ve gerekli tedavi yöntemi uygulanmalıdır.

             Kategori: Akıl Ruh Sağlığı | | Okunma :23

      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com

     Web Stats