CMV IgG Antikoru Nedir? - Normal Değeri
CMV IgG Antikoru Nedir? - Normal Değeri

CMV IgG Antikoru Nedir? - Normal Değeri
CMV(Sitomegalovirüs) en sık görülen doğumsal virüs enfeksiyonu etkenidir. Çünkü annedeki IgG antikorları fetüs için koruyucu değildir. CMV enfeksiyonları fetüste sekellere neden olabilir. Bu nedenle hamilelerde taranması yararlıdır. Normal kişilerde asemptomatik atlatılan CMV enfeksiyonları transplantasyon hastaları, kanser hastaları ve immunsupresyonlularda hepatit ve retinit etkenidir. Bu hastalara enfeksiyonun bulaş yolu genellikle kan nakilleri olduğu için verilecek kanların CMV yönünden taranması uygun olacaktır.
 
Referans Değerler:
IgG: <15 U/mL; negatif                       
IgM: Negatif
 
CMV IgG Aviditite testi:
CMV enfeksiyonundan fetüsün etkilenip etkilenmediğini belirlemek için yapılır. Bu test CMV enfeksiyonunun başlangıç zamanı hakkında bilgi verir. Bu sayede primer enfeksiyonun gebeliğin başlangıcından sonra meydana gelip gelmediği dolayısıyla fetüsün etkilenme durumunun saptanmasında faydalıdır.
 
Referans Değerler: Negatif

             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Okunma :41

      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com

     Web Stats